Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Rakacolli tregon “arritjen” e Shendetësisë: Në shtëpitë e të moshuarve nuk kemi patur as raste të infeksionit, kjo ka ndodhur sepse kemi marrë masa

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

648a29c42adba94fe8b750a798131033

Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli është shprehur se një tjetër arritje e vendit tonë është që në shtëpitë e të moshuarve nuk ka patur as raste të infeksionit COVID-19.

Ajo u shpreh se kjo ka ndodhur për shkak se janë marrë masat në kohën e duhur, ndërsa bëri edhe krahasimin me vendet e tjera ku në shtëpitë e të moshuarve ka patur shumë vdekje.

“Kemi edhe një arritje të cilën nuk e themi. Në shtetet e tjera në shtëpitë e të moshuarve ka patur shumë vdekje, ndërsa në vendin tonë nuk kemi patur as raste. Kjo nuk ka ndodhur rastësisht, por sepse janë marrë masa dhe të moshuarit në vendin tonë janë ruajtur më shumë”, tha Rakacolli.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img