Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.6kmh
75 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
23 °
Hën
21 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Rakacolli i referohet studimit të Akademisë së Shkencave: Në vjeshtë dhe dimër nuk do të kemi një situatë të rënduar të COVID-19

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.ministrja e Sëhndetësisë, Mira Rakacolli, ka folur mbrëmjen e sotme rretrh studimit të bërë nga Akademia e Shkencave, teksa tha sesky studim ka të bëjë me gjetjen e anti-trupave.

Sipas saj, konkluzioni i këtij studimi është se në periudhën vjeshtë dhe dimër situata nuk do të jetë shumë e rënduar.

“Studimi i Akademisë së Shkencave ka të bëjë më zero prevalencën, pra me gjetjen e anti-trupave. Dhe kjo gjë nuk shkon përherë me imunizimin. Një gjë e tillë u shpjegua edhe nga profesori në prezantim. Kampionët kanë qenë të ndryshëm për të parë anti-trupat e personave. Konkluzioni në këtë studim është padyshim se vaksinimi ka qenë efikas.

Studimi i Akademisë së Shkencave ka të bëjë më zero prevalencën, pra me gjetjen e anti-trupave. Dhe kjo gjë nuk shkon përherë me imunizimin. Një gjë e tillë u shpjegua edhe nga profesori në prezantim. Kampionët kanë qenë të ndryshëm për të parë anti-trupat e personave. Konkluzioni në këtë studim është padyshim se vaksinimi ka qenë efikas”, tha Rakacolli në Ora News.

LEXO EDHE: Studimi i Akademisë së Shkencave: 73% e shqiptarëve janë imunizuar nga Covid, moshat mbi 60 vjeç të bëjnë dozën e 3-të, vaksinë dhe për fëmijët

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img