Hapësire reklamuese

Rajoni

Vuçiç zbut retorikën: Serbia do të bëjë të pamundurën për të shmangur çdo konflikt

Shkruar nga Newsbomb
Vuçiç zbut retorikën: Serbia do të bëjë
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka zbutur retorikën, ndryshe nga deklaratat e bëra në muajt e fundit ku kanë qenë disi të ashpra, me tepër gjatë miratimit nga Asambleja e Përgjithshme për anëtarësimin e Kosovës në KiE.

Vuçiç ka deklaruar se Serbia është kundër çdo konflikti, ndëra më tej presidenti serb ka thënë se gjithçka që ndodh në botë dhe në Evropë po çon shumë vende drejt katastrofës.

“Ne do të bëjmë çmos që Serbia në shekullin e 21-të të shmangë çdo konflikt, çdo luftë dhe do të përpiqemi për paqen dhe gjithashtu fokusi ynë do të jetë drejt suksesit të madh ekonomik”,-  tha Vuçiç.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese