Hapësire reklamuese

Rajoni

Shpërthen revolta në një burg të Italisë, të dënuarit e armatosur plagosin 2 policë

Shkruar nga Newsbomb
Shpërthen revolta në një burg të Italisë, të
Foto ilustruese

2 policë kanë mbetur të plagosur pas shpërthimit të një revolte nga të burgosurit në një burg të Italisë.

Sipas mediave vendase, ngjarja ka ndodhur në institutin e vuajtjes së dënimit në Benevento, ku të burgosurit e armatosur kanë marrë peng disa roje të burgjeve.

Si pasojë e konfrontimeve, kanë mbetur të plagosur në vendin e ngjarjes 2 policë.

Sindikata autonome e policisë së burgjeve Sappe shpjegon se të burgosurit në katin e katërt të burgut, për arsye të parëndësishme, shkatërruan ambientet, kompjuterët, xhamat dhe gjithçka gjetën, si dhe morën peng disa roje.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese