Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Rajon

Abazoviç flet për marrëdhëniet me liderët e Ballkanit: Raportet me Ramën i kam vëllazërore, ndërsa Kurtin e çmoj shumë

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka folur së fundmi për marrëdhëniet me kryeministrin Edi Rama, Albin Kurtin si dhe me...

Aleancë greko-franceze për të luftuar trafikun e drogës dhe krimin e organizuar, ekspertët e rajonit mblidhen në Athinë

Plot 50 ekspertë nga Franca, Greqia dhe Ballkani Perëndimor po zhvillojnë takime këto ditë në Athinë për të diskutuar mënyrat më efektive për të...

Dhunoi bashkëshorten, arrestohet gazetari shqiptar

Gazetari dhe moderatori Arben Ahmeti ka rënë në prangat e policisë së Kosovës. Sipas mediave vendase mësohet se gjatë mbrëmjes së djeshme Ahmeti u arrestua...

Vjosa Osmani për VOA: Edi Rama po i shpëton fytyrën Serbisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka komentuar raportet me kryeministrin Edi Rama, i cili pak ditë ma parë tha se nuk duhet t’i bëhet...

Vjosa Osmani: Ndaj Vuçiçit dhe Putinit duhen gjuhë dhe veprime të qarta!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur për dialogun dhe pritshmëritë e Kosovës nga ky dialog. Ajo është shprehur se beson “që çfarë po ndodh...

Rriten tensionet: Ankaraja thërret për shpjegime ambasadorin grek pas “militarizimit” të ishujve

Ankaraja ka thirrur për “shpjegime” ambasadorin grek në Turqi, ndërsa tensionet mes dy vendeve kanë arritur një shkallë të re. Sipas gazetës turke “Hurryet”, ambasadori...

Presidenca çeke shpresë për Kosovën: BE diskuton liberalizimin e vizave më 13 tetor

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të jetë në rend të ditës në takimin e grupit punues të Këshillit Evropian, më 13...

Serbia nuk do njohë referendumin rus në rajonet Donetsk dhe Lugansk në Ukrainë

Në përputhje me normat e së drejtës ndërkombëtare, Serbia nuk mund të pranojë rezultatet e referendumeve në rajonet e Ukrainës Donetsk dhe Lugansk, sipas...

Metoda më e re në diskotekë, nëse porositni pije deri në 500 euro e merr vesh gjithë lokali

Të gjithë jemi hasur nëpër diskoteka me fishekzjarre dhe brohoritje nga kamarierët kur merren pije të shtrenjta, mirëpo një metode e re shërbimi është...

Sa shqiptarë duhet të ketë në institucionet maqedonase?

Në bazë të përditësimit të të dhënave të Ministrisë për Shoqëri Informative dhe Administratë, në përputhje me Ligjin për të punësuarit në sektorin publik...

Lajmet e fundit