Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
2.1kmh
75 %
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
18 °
Enj
15 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Vjosa Osmani ia thotë në sy homologut Slloven: Do e padisim Serbinë për gjenocid, ka pasur qëllim të shfarosë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në konferencën e përbashkët për media me presidentin slloven Borut Pahor theksoi se ka koordinim mes institucioneve lidhur me...

“Non-paper” për ndryshimin e kufijve, presidenti i Sllovenisë mbërrin në Kosovë, takim me Vjosa Osmanin

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka pritur ditën e sotme presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. Pas takimit me Presidentin e Shqipëisë, Ilir Meta, Presidenti i...

Një 65-vjeçar humb jetën nga Covid-19 në Kosovë, bie numri i të infektuarve në 24 orë

Vetëm një person ka humbur jetën nga Covid-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit. Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me...

Me heroinë dhe kokainë me vete, arrestohet 25-vjeçari shqiptar në Itali

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohet për trafik të lëndëve narkotike. Sipas mediave italiane, arrestimi i shqiptarit u bë mbrëmjen...

Detaje tronditëse nga vrasja e 20-vjeçares në Greqi, foshnja 11 muajshe mes lotësh mbi trupin e pajetë të nënës, e gjuante me duar për...

Dy ditë më parë Greqia u trondit nga vrasja makabër e 20 vjeçares  nga grabitësit në sy të foshnjës 11 muajshe dhe bashkëshortit të...

Ekzekutim mafioz në mes të Shkupit, qëllohet për vdekje me 80 plumba 43 vjeçari shqiptar (EMRI-DETAJE)

Një 43 vjeçar shqiptar i identifikuar si Kamer Idrizi është qëlluar për vdekje në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Shkup. Mediat...

I njohur për muzikën popullore, ndërron jetë këngëtari shqiptar

Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë këngëtari shqiptar nga Kosova, Ismet Bogujevci, i njohur për muzikën e tij popullore. Lajmin e hidhur e ka bërë...

Lajm i papritur: Deputetët grekë kërkojnë hapjen e doganave me Shqipërinë

Greqia prej ditësh ka shtyrë afatin e hapjes së doganave me Shqipërinë, për shkak të situatës së Covid-19. Deputetët e Demokracisë së Re të zonës...

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, raportohet për përplasje mes vjehrrit dhe dhëndrit, ka të plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në një lokal në Prishtinë, Kosovë. Lajmi është bërë me dije nga zëdhënësja e...

Deputeti shqiptar nuk përmbahet, kap dhe “fluturon” në ajër gomat e rreshtuara (VIDEO)

Deputeti opozitar në Kuvendin e Kosovës, Bekë Berisha është shumë i apasionuar pas sporteve, sidomos atyre ekstreme dhe ku kërkohet forcë e madhe. Ai...

Lajmet e fundit

spot_img