Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Rajon

Presidenca në Kosovë: NUK mund të garantojmë lirimin me kusht për Hashim Thaçin dhe ish-krerët e tjerë të UÇK

Këshilltari i presidentes Vjosa Osmani, Bekim Kupina ka thënë se Republika e Kosovës s’mund të garantojë për lirimin me kusht të Thaçit dhe të...

“Donika Gërvalla kundër Thaçit e Veselit”, Albin Kurti i del në mbrojtje: Ndërkombëtarëve ajo ua shpjegon krimet e Serbisë si pakkush tjetër

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dalë në mbrojtje ministres së Jashtme Donika Gërvalla. Kujtojmë se ditën e djeshme politikanë dhe zyrtarë të njohur...

“Më e lehtë vdekja se vaksina e vëllait”, Çun Lajçi kritikon Kurtin për vaksinat: Rama nuk është as grek as serb, na ofroi atë...

Aktori kosovar, Çun Lajçi prej ditësh ndodhet i shtruar në spitalin e Prishtinës ku po lufton me Covid-19. Gjatë gjithë kësaj kohe Lajçi ka qenë...

Mbërrrijnë vaksinat e para në Kosovë, mbi 4 mijë doza të Pfizer janë dhuruar nga BE

4.680 doza vaksine anti-Covid-19 kanë mbërritur sot në Kosovë. Lajmi është bërë me dije nga ambasada Austrisë në Kosovë. Vaksinat Pfizer janë donacion nga Bashkimi...

Ulen infektimet nga Covid-19 brenda 24 orëve në Kosovë, 4 pacientë humbin jetën

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat mbi situatën pandemike për 24 orët e fundit. Janë kryer 1312 testime, ku kanë rezultuar pozitivë ...

Kadri Vesseli viziton babain në spitalin e Mitrovicës, shoqërohet me thirrjet “UÇK-UÇK” (FOTO)

Ish-kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli është duke qëndruar në Kosovë, pasi është liruar për vizitë nga Gjykata Speciale e Hagës. I shoqëruar...

Bashkimi Europian i vjen në ndihmë Kosovës, 4680 vaksina Pfizer mbërrijnë sot

Sot në Kosovë pritet që të arrijnë doza të vaksinës anti-Covid. Këto vaksina janë pjesë e kontigjentit të 95 mijë vaksinave Pfizer që Bashkimi...

“Plas” sherri mes shqiptarëve në Greqi, i riu plagos me thikë bashkëatëdhetarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Strymoniko, Serres, ku dy shqiptarë janë konfliktuar me njëri-tjetrin. Mediat greke bëjnë me dije se...

Politika në Kosovë kundër ministres së Albin Kurtit, kur Donika Gërvalla shprehej se do dërgonte në Hagë materiale kundër Thaçit e Veselit

Politikanë dhe zyrtarë të njohur në Kosovë, janë deklaruar dje kundër ministres së Jashtme të Qeverisë Kurti, Donika Gërvalla, për një deklaratë që ajo...

Sherr masiv në mes të sheshit, të rinjtë rrihen me hekura dhe karrige kokës, 20-vjeçari në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në një shesh publik në Conegliano, një qytet në provincën e Treviso në Itali, por që pamjet...

Lajmet e fundit

spot_img