Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Rajon

Thaçi kërkon nga Gjermania lobim në 5 shtetet e BE-së

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi është takuar në Berlin me homologun e tij gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Thaçi ka falënderuar...

Daçiç: Bashkëpunimi me Shqipërinë në të mirën e të dyja palëve

Gjatë një takimi me Ambasadorin e Shqipërisë në Serbi, Ilir Broçkën, Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç tha se u diskutua për sigurimin e...

Shqiptari kërkohet nga Interpoli për krime lufte ndaj shqiptarëve

Në listën e 16 personave serbë të kërkuar nga Interpoli për krime lufte ndaj shqiptarëve të Kosovës është edhe një shqiptar nga fshati Osek...

Pacolli largohet në AKR, Kusari-Lila drejt kreut të partisë

Behgjet Pacolli ka paralajmëruar tërheqjen nga drejtimi i AKR-së. Në një intervistë për Ballkan Magazine në Ora News, Pacolli nuk pranoi të komentonte se...

Lunaçek: Njohja e Kosovës kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE

Në një intervistë për mediat serbe Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Ulrike Lunaçek, ka thënë se njohja e Kosovës është një kusht për...

Kosova vendos urën e Ibrit, kusht për të vijuar bisedimet

Kosova ka vendosur tre kushte për të vijuar dialogun me Serbinë të udhëhequr nga Frederica Mogherini në Bruksel. Pala kosovare gjatë takimit...

Tsipras akuzon Spanjën dhe Portugalinë për komplot ndaj qeverisë së tij

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras ka akuzuar dy vendet iberike se kanë tentuar të shkatërrojnë bisedimet midis Athinës dhe Brukselit. Sipas...

Hoxhaj deklaron se Kosova nuk do njoh pavarësinë e njëanshme të Palestinës(?!)

Ish-ministri i Jashtëm kosovar, Enver Hoxhaj, aktualisht kreu i Komisionit për Politikën e Jashtme duket se po kërkon me ngulm njohjen e pavarësisë së...

Ministri i Jashtëm, Kotzias: Problemi nuk është emri, por irredentizmi maqedonas

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka akuzuar Maqedoninë për irredentizëm, ndërsa ka thënë se problemi nuk qëndron tek emri i shtetit. ...

Skandali i përgjimeve/ Gruevski përjashton mundësinë e dorëheqjes

Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski vazhdon t’i shmanget komenteve në lidhje me përgjimet e bëra publike nga partia opozitare LSDM. Pyetjes...

Lajmet e fundit