Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

Rajon

Ambasadori britanik, Cliff: Jo diskutime me Serbinë për Trepçën

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë, Ian Cliff është shprehur se çështja e kombinatit të Trepçës nuk duhet të jetë temë diskutimesh midis...

#InstaKosova/ Nisma e MPJ në kuadër të 7-vjetorit të pavarësisë

Duke pasur parasysh suksesin e dy viteve më parë, ministria e Jashtme e Kosovës ka vendosur që të riorganizojë sërish garën e fotografive më...

Jabllanoviç bën “mea culpa”: Nuk kam dashur të ofendoj nënat e viktimave

Në Kosovë ende ka protesta me kërkesë dorëheqjen e ministrit, Aleksandar Jabllanoviç, nga Lista Serbe. Në bisedë për DW ai kërkon falje për ofendimin...

Sekratari i NATO-s vizitë në Kosovë: Krijimi i ushtrisë, çështje e brendshme

Gjatë këtyre takimeve, norvegjezi ka përsëritur disa herë qëndrimin e tij se krijimi i ushtrisë së Kosovës është një çështje e brendshme e saj,...

‘Plumbi del me plumb’, Bosnja zbarkon në sulm ndaj terrorizmit

Bosnje dhe Herzegovina (BiH) ka në plan të kontribuojë në aleancën botërore kundër Shtetit Islamik të Irakut dhe Levantit (ISIL), sipas ministrisë së mbrojtjes....

GREQI/ Zgjedhjet, sipas sondazheve SYRIZA parti fituese

Në ditën e fundit të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen të dielën në Greqi, partitë do të zhvillojnë mitingjet...

Në Podgoricë shfaqen grafite kundër shqiptarëve dhe homoseksualëve

Në qendër të kryeqytetit malazez, Podgoricës, janë evidentuar disa mbishkrime fyese kundër minoritetit shqiptar në këtë vend dhe komunitetit LGBT Në...

Minatorët e Trepçës mbyllin grevën, Mustafa përshëndet vendimin

Ndërprerja e grevës u arrit pas disa orëve bisedimesh ndërmjet grevistëve, menaxherit të Trepçës dhe kreut të Mitrovicës Minatorët e Trepçës...

Kodheli: Maqedonia të bëhet pjesë e NATO

Kodheli është takuar fillimit në Shkup me homolugun e saj Zoran Jolevski, me të cilin ka diskutuar për forcimin e marrëdhënieve mes dy shteteve...

Lajmet e fundit