Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Rajon

Serbia në krye të presidencës së OSBE, përqëndrohet te bashkëpunimi

Serbia shpreson të kontribuojë për lehtësimin e krizës në Ukrainë dhe për marrëdhënie më të mira në Evropën Juglindore gjatë vitit të saj në...

Kosova vazhdon të zbrazet, ikin dhjetëra autobusë me emigrant

Lidhjet familjare me emigracionin kanë qenë gjithmonë të foprta për shqiptarët e Kosovës, por përballë papunësisë dhe varfërisë, shumë të tjerë në këtë shtet...

Beogradi mohon akuzat për krime lufte ndaj shefit të ushtrisë

Autoritetet më të larta politike serbe reaguan me zemërim ndaj pohimeve se shefi i shtabit të ushtrisë serbe është përfshirë në krime lufte në...

Kurti për “Veçernji”: Kosovën e shoh në union me Shqipërinë, pas referendumit

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka dhënë një intervistë për të përditshmen kroate, “Vecernji List”, në të cilën ka folur për shumë tema...

Mustafa: Shkarkimi i Jabllanoviç, në bazë të Kushtetutës

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa tha se nuk ka asnjë të vërtetë rreth raportimeve në media se është kushtëzuar shkarkimi i ministrit Aleksandër Jabllanoviç...

Protestuan kundër “Monstrës”, dënohen me 2 vite e gjysmë burg

Gjykata e Apelit e Maqedonisë ka vendosur të ulë me vetëm gjashtë muaj dënimin e dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë, për personat...

Përdorimi i Kosovës si precedent nga Rusia

Presidenti rus Vladimir Putin përdor shpesh argumentin se pavarësia e Kosovës krijoi një precedent që e justifikon aneksimin e Krimesë. Analogjia ka qenë gjithmonë...

Kurti me studentët serb: Serbia ka nevojë për një lëvizje të majtë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar sot në Prishtinë me disa studentë nga Beogradi, anëtarë të “Iniciativa e të Rinjve për të...

Gjykata e Hagës konfirmon dënimet e përjetshme për 3 serbë

Nuk ka vlejtur aspak apelimi i 3 kriminelëve serbë të luftës pasi edhe Apeli ka konfiremuar masën kapitale që ka në dispozicion për të...

Lajmet e fundit