Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Rajon

Shqipja bëhet “gjuhë zyrtare” në burgun e Bernës në Zvicër

Mbipopullimi me të dënuar shqiptarë në vendin e vuajtjes së dënimit, ka shtyrë drejtuesit në burgun e Bernës të punësojnë shqiptarë, dhe njerëz të...

Aleksis Tsipras betohet si kryeministër i ri i Greqisë

Tsipras, ndryshe nga kryeministrat paraardhës ka vendosur të bëj një betim laik pa praninë e kryepeshkopit të Greqisë, një traditë disa vjeçare në Greqi...

Mustafa-Haxhinasto: Të rrisim bashkëpunimin midis dy vendeve

Në takimin midis tyre është shprehur vullneti për fuqizimin e mëtejshëm të bashkëpunimit midis dy vendeve dhe rritjes së shkëmbimeve ekonomike ...

Shkup, ish ministri i brendshëm denoncon skandalin: Dënime fiktive në gjykata

Gjykatat në Maqedoni në dhjetë vitet e kaluar kanë vendosur shumë dënime me burg për rreth 110 persona, duke u mbështetur kryesisht në deklaratat...

A është vrarë këtë herë Lavdrim Muhaxheri?

Xhihadisti kosovar që shfaqej në videot e publikuara para disa kohësh, ku i priste kokën një fëmije irakian dhe ftonte shqiptarët t’u bashkohen forcave...

Tsipras: Fitorja jonë nuk sjell konflikte, mundësi për të reformuar edhe vetë Europën

Partia e majtë Syriza shkaktoi një tërmet të vërtetë në Kancelaritë Europiane me fitoren e saj në zgjedhjet e përgjithshme të kësaj të diele...

Fitorja e Syriza tremb Europën, mund të qeverisë e vetme Greqinë

Partia e majtë Syriza po shkakton një tërmet të vërtetë në Kancelaritë Europiane me fitoren e saj në zgjedhjet e përgjithshme të kësaj të...

Jahjaga në krye të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës?

Mediat kosovare raportojnë së presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është duke menduar të dorëhiqet nga posti i kreut të shtetit për të marrë drejtimin...

Zgjedhjet në Greqi/ Përfundon votimi, Syriza siguron 39% të votave

Në Exit Poll-et e para, të cilat janë publikuar pas përfundimit të procesit të votimit, rezulton se Syriza ka siguruar 36-39% të votave duke...

E rrallë! Shqiptari në Maqedoni shet veshkën e tij për 70 mijë Euro

Një shqiptar nga qyteti i Tetovës në Maqedoni, ka bërë bujë me nevojën e tij urgjente ekonomike, aq sa ka shkuar në sakrificë ekstreme....

Lajmet e fundit