Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Putin po hakmerret ndaj SHBA për Kosovën

Nuk kam asnjë dyshim se atë që po bën Putin në Ukrainë është në një masë hakmarrje për atë që bënë SHBA në Kosovë,...

Shefi i ri i diplomacisë greke ka kërkuar bisedime me shqiptarët për çështjen e emrit

Ministri i sapozgjedhur i punëve të jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias disa vite më parë kishte theksuar se duhej të arrihej një marrëveshje me...

Albin Kurti:Pa Trepçën nuk ka Kosovë

Në një deklaratë për mediat , lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se nëse nuk miratohet ligji që e bën Trepçën ndërmarrje...

Maqedoni, dyshohet për komplot kundër qeverisë

  Autoritetet në Maqedoni pretendojnë se ka patur një komplot të opozitës për të rrëzuar qeverinë. Policia ka deklaruar se do të ngrejë akuza...

Akuza ndaj Shpend Ahmetit: Mbushi komunën e Prishtinës me militantë

Kryetari I Prishtinës, Shpend Ahmeti, për një vit i ka punësuar 89 zyrtarë me kontratë mbi “vepër” siç quhet në shtetin e Kosovës. Opozita...

Kancelarja gjermane Merkel: Jo lehtësim borxhi për Greqinë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka përjashtua mundësinë e anulimit të borxheve të Greqisë, duke thënë se tashmë bankat dhe kreditorët kanë bërë shkurtime të...

Ish-ambasadori amrikan në Kosovë, Dell, mori ryshfet nga “Bechtel”

  Sipas “Foreign Policy” ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, ka marë ryshfet nga kompania amerikane “Bechtel” me qëllim që kjo të fitonte tenderin...

Serbia në krye të presidencës së OSBE, përqëndrohet te bashkëpunimi

Serbia shpreson të kontribuojë për lehtësimin e krizës në Ukrainë dhe për marrëdhënie më të mira në Evropën Juglindore gjatë vitit të saj në...

Kosova vazhdon të zbrazet, ikin dhjetëra autobusë me emigrant

Lidhjet familjare me emigracionin kanë qenë gjithmonë të foprta për shqiptarët e Kosovës, por përballë papunësisë dhe varfërisë, shumë të tjerë në këtë shtet...

Beogradi mohon akuzat për krime lufte ndaj shefit të ushtrisë

Autoritetet më të larta politike serbe reaguan me zemërim ndaj pohimeve se shefi i shtabit të ushtrisë serbe është përfshirë në krime lufte në...

Lajmet e fundit

spot_img