Hapësire reklamuese

Rajoni

Osmani takohet sot me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, zbardhen detajet 

Shkruar nga Newsbomb
Osmani takohet sot me Nënsekretaren amerikane të Shtetit, zbardhen
Vjosa Osmani

Presidentja Vjosa Osmani do të zhvillojë diën e sotme një takim me nënsekretaren amerikane të Shtetit, Elizabeth Allen. Takimi që do të mbahet në Presidencë, ku pritet të nënshkruhet një marrëveshje mirëkuptimi ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja.

Në orën 09:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Nënsekretaren e SHBA-ve për Diplomacinë Publike, Elizabeth Allen.

Mediat do të marrin pamje në fillim të takimit, ndërkaq më pas edhe në nënshkrimin e marrëveshjes së mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Republikës së Kosovës, kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja. Pas nënshkrimit të marrëveshjes, Presidentja Osmani dhe Nënsekretarja Allen do të deklarohen për media”, thuhet në njoftim.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese