Hapësire reklamuese

Rajoni

Ndizen sërish tensionet në veri të Kosovës? U vihet zjarri dy kamionëve

Shkruar nga Newsbomb

Ndizen sërish tensionet në veri të Kosovës? U vihet zjarri

Në orët e para të së martës, dy kamionë u përfshinë nga flakët në Mitrovicën e Veriut, duke shkaktuar edhe dëmtimin e një automjeti pasagjerësh.

Zjarri duket të ketë qenë i qëllimshëm, sipas zëvendësdrejtorit të Policisë së Kosovës për Rajonin Verior, Veton Elshani, i cili theksoi se nuk ka të dyshuar deri tani dhe hetimet janë duke vazhduar.

Sipas informacioneve pronarët e kamionëve janë shqiptarë që operojnë biznese shumice në veri të Mitrovicës, ndërsa automjeti i dëmtuar i pasagjerëve është në pronësi të një serbi, D.P. Incidenti u parapri nga tre shpërthime të fuqishme.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese