Hapësire reklamuese

Rajoni

Kokainë dhe 105 mijë euro në makinë, arrestohet shqiptari në Itali

Shkruar nga Newsbomb
Kokainë dhe 105 mijë euro në makinë, arrestohet shqiptari
Foto ilustruese

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë pasi është kapur me kokainë në makinë si dhe një sasi të mëdhe parash.

42-vjeçari ka qenë duke qarkulluar me mjetin e tij, ku policët në Trento i kanë bërë shenjë që të ndalonte. Shqiptari i trembur ka tentuar të largohet me shpejtësi, por policia është vënë në ndjekje të tij dhe ka bërë të mundur ndalimin.

Gjatë kontrollit të mjetit shqiptarit i janë gjetur kokainë me peshë 542.11 gramë, si dhe tufa kartëmonedha në shumën totale prej 106 490 euro.

Në përfundim të formaliteteve, në dispozicion të autoritetit gjyqësor, 42-vjeçari është shoqëruar në burg për të pritur seancën gjyqësore.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese