Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Rajoni

Kandidat për eurodeputet në Greqi, Pirro Dhima tregon se si me vëllain i vunë zjarrin një pallati në Tiranë

Shkruar nga Newsbomb
Kandidat për eurodeputet në Greqi, Pirro Dhima tregon se si me
Pirro Pidha

Shtangisti ish-kampion bote, Pirro Pidha, i cili tashmë kandidon për eurodeputet nën logon e “Demokracisë së Re”, ka zbuluar një histori të panjohur nga fëmijëria e tij.

Në një intervistë për “Mad Tv”, ai ka zbuluar se si së bashku me vëllain e tij në vitin 1987 i kishte vënë zjarrin një pallati në Tiranë, pasi Greqia kishte fituar Eurobasket.

“Kujtimi im i preferuar i fëmijërisë ishte kur Greqia fitoi Eurobasket në 1987. Me vëllanë e kujtoj me gëzim, ishim në Tiranë, sepse ne në atë kohë jetonim në Shqipëri dhe kishim ngjitur në çatinë e pallatit dhe i vumë zjarrin.

Për shkak se pallati kishte shumë lënde druri vënë flakën pallatit dhe ka ardhur zjarrfikësja. Ne ishim fshehur që të mos na kapnin”, tha ai në mbyllje.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese