Hapësire reklamuese

Rajoni

Ilir Kulla jep dorëheqje nga posti si Këshilltar i Jashtëm në Maqedoninë e Veriut

Shkruar nga Newsbomb
Ilir Kulla jep dorëheqje nga posti si Këshilltar i Jashtëm
Ilir Kulla-Talat Xhaferri

Ilir Kulla i ka dorëzuar kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri, dorëheqjen si Këshilltari i Jashtëm.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai bën me dije se ishte krenari për të që ka shërbyer në këtë kabinet, teksa ka shprehur vlerësimin për kryeministrin Xhaferri.

“I dorëzova Kryeministrit Talat Xhaferri dorëheqjen si Këshilltare i Jashtëm. Krenari qe shërbeva modestish ne këtë kabinet historik për 6 muaj dhe për vlerësimin e Kryeministrit te cilin falënderoj pamase . Vijojmë drejt sfidave te reja”, shkruan ai ndër të tjera.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese