Hapësire reklamuese

Rajoni

Huliganët serbë rrahën për vdekje vëllanë e zyrtarit të lartë të Bosnje Hercegovinës

Shkruar nga Newsbomb

Huliganët serbë rrahën për vdekje vëllanë e

Huliganët në Beograd kanë rrahur për vdekje vëllanë e zëvendës Presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Vojin Mijatoviq.

Lajmi është konfirmuar nga nga ministri i Punëve të Brendshme Ivica Daçiq. 37 vjeçari Gjorgje Mijatoviq u dhunua brutaisht nga dy huliganë në një park për fëmijë në Vozhdovac.

 “Mbrëmë rreth orës 18-19 policia ka marrë një telefonatë se ka pasur përleshje, kanë shkuar në adresën në komunën e Vozhdocit, e kanë gjetur të plagosurin me gruan e tij. Ai u dërgua në Uregentna dhe vdiq atje”, tha Daçiq për TV Blic.

Sipas mediave serbe, djali i mitur i Mijatoviqit është ankuar te babai i tij se të rinjtë e kanë ngacmuar në park. Më pas 37-vjeçari për t’u sqaruar por, të rinjtë e rrahën për vdekje.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese