Hapësire reklamuese

Rajoni

Greqia nuk gjen qetësi nga zjarret, shpërthejnë flakët në Patra, evakuohen spitalet dhe shtëpia e të moshuarve

Shkruar nga Newsbomb
Greqia nuk gjen qetësi nga zjarret, shpërthejnë flakët
Zjarrfikes dhe banore luftojne me flaket

Greqia duke se edhe këtë vit, ashtu si dhe vitin e kaluar po përballet me një situatë të vështirë për shkak të zjarreve që kanë rënë në disa zona.

Mediat greke bëjnë me dije se me përmasa të mëdha ka rënë ditën e sotme në rrugën Perimetriki të Patrës dhe në rugën Errikou Dunan. Zjarri është përhapur me shpejtësi për shkak të erës të forta.

Për shuarjen e flakëve po punojnë 4 avionë dhe 6 helikopterë. Njëkohësisht në vendngjarje kanë shkuar 78 zjarrfikës me 26 automjete dhe 3 grupe të këmbësorëve.

Për shkak të zjarrit, më herët është evakuuar Spitali i Përgjithshëm i Fëmijëve të Patrës “Karamandanio”. Në të njëjtën kohë, forcat EKAV ndërhynë në evakuimin e shtëpisë së të moshuarve "Konstantopoulio Eugereio ".

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese