Hapësire reklamuese

Rajoni

Greqia goditet sërish nga një tërmet i fortë

Shkruar nga Newsbomb

Greqia goditet sërish nga një tërmet i fortë

Një tjetër tërmet ka goditur Greqinë ditën e sotme në zonën e Ilisë.

Mediat fqinje kanë raportuar se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 i shkallës rihter. Lëkundjet janë dhe ndjerë në disa qytete, por fatmirësisht nuk janë raportuar dëme. 

Kujtojmë se një ditë më parë Greqia u trondit nga një tjetër tërmet në afërsi të Kyllinit, me magnitudë 4.9 të shkallës Rihter.

 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese