Hapësire reklamuese

Rajoni

Fundoset gomonia me emigrantë në Greqi, tre vajza të mitura humbin jetën

Shkruar nga Newsbomb

Fundoset gomonia me emigrantë në Greqi, tre vajza të mitura

Tre vajza kanë humbur jetën në brigjet greke dhe trupat e tyre të pajetë u nxorën nga Shërbimi Zjarrfikës nga një breg shkëmbor në Kardamyla të Kios, ku një varkë me emigrantë u mbyt sot në mëngjes.  

Sipas informacioneve nga Roja Bregdetare, janë shpëtuar gjithsej 19 persona edhe pse në skaf ndodheshin gjithsej 22 persona, ku më i vogli është vetëm 30 ditësh.

Tre vajza të moshës 4, 7 dhe 10 vjeç nuk kanë mundur të shpëtohen. 

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese