Hapësire reklamuese

Rajoni

Doza kokainë gati për shitje, arrestohen dy shqiptarët në Itali, në banesë gjenden 14 mijë euro

Shkruar nga Newsbomb
Doza kokainë gati për shitje, arrestohen dy shqiptarët në
 

Dy shqiptar kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet e dije se operacioni është zhvilluar në Varese , ku është ndaluar një makinë. Nga kontrolli i mjetit që drejtohej nga një shqiptar u zbuluan dy doza kokainë, të paketuara dhe të gatshme për shitje.

Pak minuta më vonë operatorët ndaluan shqiptarin e dytë, që sapo do të dilte nga shtëpia. Gjatë kontrollit në banesë u gjetën 155 dozave kokainë gati për t’u shitur, si dhe një shumë parash prej rreth 14 mijë eurosh, me sa duket të ardhura nga trafiku i drogës.

Shqiptarët ndodhen në paraburgim nën akuzën penale të posedimit me qëllim trafikimin e kokainës

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese