Hapësire reklamuese

Rajoni

Dhunuan barbarisht tre biznesmenë, arrestohet shqiptari dhe greku në Kretë

Shkruar nga Newsbomb
Dhunuan barbarisht tre biznesmenë, arrestohet shqiptari dhe greku në
Foto nga vendi i ngjarjes

Një sherr i dhunshëm u shënua dy ditë më parë në ishullin grek, Kretë, ku dy persona dhunuan barbarbarisht tre biznesmenë sirianë.

Dy ditë pas ngjarjes së dhunshme, policia greke ka arritur të identifikojë dhe të vendosë në pranga autorët, një 46-vjeçari nga Rusia dhe 30-vjeçari nga Shqipëria.

Autorët fshiheshin në një shtëpi të braktisur në zonën e Bashkisë së Platanias. Sipas mediave greke personat në fjalë ishin të njohur për policinë greke, pasi akuzohen për tentativë vrasje seri dhe shkelje të legjislacionit për armët.

Në të njëjtin zonë është lokalizuar dhe konfiskuar motoçikleta me të cilën janë arratisur pas ngjarjes së përgjakshme.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese