Tirana
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
34 %
2.1kmh
90 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
11 °
Mar
13 °
E premte, 16 Prill, 2021
spot_img

Foto e Dites

15 prill, kujtojmë ditën e lindjes së aktorit Vangjel Grabocka

Vangjel Grabocka ka lindur më 15 prill 1913 në fshatin Grabockë të Korçës, në një familje patriote. Vangjo siç e thërrisnin të gjithë, që...

Meta vlerëson heroin Arjan Sala me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës”

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me “Dekoratën e Artë të Shqiponjës” heroin Arjan Sala, i cili humbi jetën pak javë më parë teksa u...

Muaj i bekuar i Ramazanit

Sot ka nisur muaji i bekuar i Ramazanit. Muaji i shenjtë për të gjithë botën myslimane.Gjatë 30 ditëve, besimtarët myslimanë mbajnë agjërim, një nga...

Zjarrfikësi hero që shpëtoi foshnjen 3 muajshe në Tiranë

Mëngjesin e sotëm garazhi i një pallati në zonën e “Fresk-ut” u përfshi nga flakët, me banorët që u detyruan të evakuoheshin menjëherë. Mes banorëve...

Nostalgji dhe stil, dhjetra makina Retro “pushtojnë” qytetin e Elbasanit

Zhurma e makinave të vjetra i është rikthyer qytetit të Elbasanit. Teksa, qytetarët nostalgjikë kanë mbushur bulevardin te “Kalaja e Elbasanit”  aty ku dhe...

Princ Philipi ndërroi jetë në moshën 99-vjeçare

Duka i Edinburgut në Britani, Princi Philip, ka vdekur dje në moshën 99 vjeç. Martesa e tij me Mbretëreshën Elizabeth zgjati 74 vjet. Ata...

Bllokohet Aeroporti i Rinasit, kontrollorët në grevë

Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” prej ditës së djeshme ka ndaluar të gjitha fluturimet sepse kontrollorët janë në grevë dhe janë vetëdeklaruar si “të paaftë”...

Ndahet nga jeta Rustem Peçi, kreu i Veteranëve të LANÇ

Kryetari i Komitetit Kombëtar të Organizatës së Veteranëve të Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare të Popullit Shqiptar, Rustem Peçi është ndarë nga jeta dje. Lajmin e hidhur...

I vjedhin gjelin, shqiptari vendos 1 mijë dollarë shpërblim për atë që e gjen

Pronari i një restoranti në Wisconsin në SHBA kërkon statujën e gjelit që i kanë grabitur. Shqiptari  statujën gjigande e kishte vendosur para oborrit...

Vjosa Osmani, presidentja e re e Kosovës

Vjosa Osmani është Presidentja e re e Kosovës. Seanca në Kuvend është mbajtur dje pasdite dhe pas raundit të tretë ajo ka mundur të...

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img