Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

RAI nxjerr zbuluar ‘lidhjen e qeverisë me drogën’, si udhëtoi me avionin e ministrit shqiptar mafiozi italian, pjesë e klanit ‘Ndrangheta’ (REPORTAZHI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8879982b8cef6340eb8b54166ed7c54c

Televizionet italiane i kanë kthyer sytë nga politika shqiptare kohët e fundit.

Ditën e sotme televizioni RAI ka publikuar një tjetër dokumentar investigues, por këtë herë ka lidhje me një ministër të Kosovës.

Në investigim flitet për mafiozin italian Antonino Vadala, të akuzuar si pjesë e mafias kalabreze dhe për trafikim droge, ndërsa njihet për lidhjet me klanin e njohur ‘Ndrangheta’.

Sipas reportazhit të gazetares italiane Maria Grazia Mazzola, Vadala ka shkëmbyer telefonata e mesazhe dhe ka udhëtuar në avionin e një ministri nga Kosova, emrin e të cilit nuk e bën të ditur.

Gjithashtu Vadala implikon edhe politikanë të tjerë nga Sllovakia dhe ish-kryeministrin sllovak Robert Fico, teksa pretendon se ka infiltruar të dashurën e tij Maria Troskova si nënpunëse në Ministrinë e Brendshme dhe si këshilltare e ish-kryeministrit Fico.

Sipas gazetares, Fico e ka mbajtur afër Maria Troskovën pavarësisht lidhjeve të saj me mafiozin Vadala.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img