Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Radikalizimi i vajzave shqiptare në kampin Al-Hol, gazetari publikon mesazhin me Emanuela Dacin: Nuk jam ajo që më quani ju, jam robëreshë e Allahut

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

715e705e8e59d77a208342c6c8195698

Gazetari Julian Kasapi ka publikuar në emisionin “Opinion” bisedën që ka bërë me një nga gratë shqiptare që jeton në kampin Al-Hol, emanuela Dacin.

Emanuela Daci është bashkëshortja e Almir Dacit, i vrarë në Siri, dhe dyshohet se është personi që punon me radikalizimin e vajzave dhe grave brenda kampit.

Në komunikimin me gazetarin ajo shprehet se nuk quhet Emanuela dhe se është robëreshë e Allahut.

Ndërkohë lidhur me rastin e Eva Dumanit, gazetari, tha se ajo ishte e frikësuar, ndaj nuk ka dashur të kthehet.

“Eva është mjaft e frikësuar, është e frikësuar nga ushtarët kurdë. Eva Dumani ishte vajza që më ka dalë mua dhe më ka çuar tek shqiptarët. Gjithë shqiptarët janë të frikësuar nga ushtarët kurdë”, u shpreh Kasapi.

mesazhi-juli.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img