Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Radhët litar në pikat kufitare me Serbinë, kosovarët presin mbi 4 orë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pritja e kosovarëve me orë të tëra në pikat kufitare me Serbinë vijojnë ende, edhe pse krahasuar me paraditen e sotme, gjendja është më e mirë.

Sipas raportit të fundit të Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar (ora 19:32), shqiptarët e Kosovës që po kthehen në vendet e Evropës Perëndimore, po vazhdojnë të presin dy deri në katër orë për ta kaluar kufirin me Serbinë.

Pritjet më të gjata në orët e mbrëmjes janë regjistruar në vendkalimin në Mutivodë, ku pritja i kalon 4 orë. Edhe në vendkalimet kufitare te Dheu i Bardhë, po pritet deri në tri orë në dalje të Kosovës, kurse në Jarinje dhe Merdar deri në dy orë.

Në vendkalimin kufitar në Muçibabë ka pritje deri në një orë, për të kaluar kufirin. Ndërkohë, për të hyrë në Kosovë, në pikë-kalimet kufitare me Serbinë, por edhe me vendet e tjera nuk ka pritje më të gjata se 10-15 min.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img