Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Radhë të gjata në doganën e Kakavijës, pala greke punon me dy sportele

spot_img

Lajme të ngjashëm

826b663d8f911b1bb68ff02cf7358af6

Me ardhjen e fundit të gushtit, edhe emigrantët shqiptarë kanë përfunduar pushimet e tyre dhe kanë filluar të kthehen në vendet e punës së tyre në shtetet fqinje.

Gjatë mbrëmjes së sotme, qindra automjete janë në radhë prej mëse tre orësh në pikën kufitare të Kakavijës për të kaluar në anën greke.

Mësohet se shkak për bllokimin dhe vonesat në kufi, është bërë pala greke e cila raoportohet se po punon vetëm me dy sportele, ndërkohë që pala shqiptare punon me 5 sportele.

Më shumë

spot_img