Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Radhë të gjata kilometrike në Vlorë, Policia Rrugore njoftim urgjent për drejtuesit e mjeteve: Përdorni BYPASSI-in!

spot_img

Lajme të ngjashëm

E diela e parë e gushtit, ka sjellë trafik të rënduar në shumë akse të vendit.

Që në orët e para të mëngjesit fluksi i madh i automjeteve për të kaluar fundjavën në plazhet e vendit, ka krijuar bllokim të qarkullimit.

Për gjithë këtë situatë kaotike të krijuar Policia Rrugore përmes një postimi në rrjetet sociale i ka bërë thirrje qytetarëve të cilët qarkullojnë në drejtim të Himarës të përdorin BYPASSI-in e Vlorës.

Njëkohësisht Policia apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të respketojnë rregullat e qarkullimit rrugor, të qëndrojnë në radhë ku ka fluks apo lëvizje të ngadalta si pasojë e fluksit të madh të automjeteve, të mos qarkullojnë me shpejtësi pasi në cdo aks rrugor ka radarë dhe patrulla të lëvizshme të Polcisë Rrugore të cilët monitorojnë me kamera qarkullimin.

Njoftimi i plotë i Policisë Rrugore:

Nisur nga fluksi shumë i madh i mjeteve që qarkullojnë në drejtim të zonave bregdetare dhe konkretisht fluksit shumë të madh brenda qytetit të Vlorës, të cilët qarkullojnë për në drejtim të Himarës. Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të shmangin qarkullimin brenda qytetit të Vlorës dhe të përdorin BYPASSI-in duke u futur që në rrethrrotullimin e Nartës për në BYPASS.

Njëkohësisht Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që të respketojnë rregullat e qarkullimit rrugor, të qëndrojnë në radhë ku ka fluks apo lëvizje të ngadalta si pasojë e fluksit të madh të automjeteve, të mos qarkullojnë me shpejtësi pasi në cdo aks rrugor ka radarë dhe patrulla të lëvizshme të Polcisë Rrugore që monitorojnë me kamera  qarkullimin.

Policia Rrugore fton qytetarët që të denoncojnë në numrin pa pagesë 112 dhe Komisariatin Dixhital çdo shkelje të qarkullimit rrugor duke ju garantuar reagim të menjëhershëm të patrullave të Policisë Rrugore, me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e sigurisë në rrugë

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img