Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Radhë kilometrike në Morinë, kosovarët vijnë në Shqipëri për fundjavë, shqiptarët drejt Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6b4bd4a7c559e9666ef2316f20c1a366

Radhë dhe fluks automjetesh është shënuar ditën e sotme në doganën e Morinës.

Edhe pse jemi në një situatë pandemie, ka numër të lartë qytetarësh nga Kosva që vijnë në Shqipëri për të kaluar fundjavën me famijet e tyre, por ka dhe nga ata që zgjedhin Kosovën për të pushuar.

Pika kufitare e Morinës paraqitet me fluks të shtuar automjetesh nga të dyja krahët.

Policitë kufitare të Shqipërisë dhe Kosovës po punojnë me nga 5 sportele dhe procedurë të përshpejtuar.

Bëhet me dije se vetem këtë javë kanë hyrë në Shqipëri rreth 20 mije shtetas të Kosovës.

Më shumë

spot_img
spot_img