Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Radhë kilometrike në Morinë, emigrantët vijnë për festa, shqiptarët drejt Kosovës

spot_img

Lajme të ngjashëm

f0c150e270a20649e0634196834b2a6a

Si gjithmonë festat e funditvitit bëhen shkak për radhën e gjatë dhe fluksin e shtuar në pikat kufitare të vendit.

Edhe pse jemi në një situatë pandemie, ka numër të lartë emigrantësh që vijnë në Shqipëri për të kaluar festat e funditvitit me famijet e tyre, por ka dhe nga ata që zgjedhin Kosovën për të pushuar.

Pika kufitare e Morinës paraqitet me fluks të shtuar automjetesh nga të dyja krahët.

Policitë kufitare të Shqipërisë dhe Kosovës po punojnë me nga 5 sportele dhe procedurë të përshpejtuar.

Më shumë

spot_img