Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Radhë kilometrike në Kakavijë, Policia e Shtetit thirrje qytetarëve: Shfrytëzoni edhe pikën e kalimit Kapshticë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6515f615844c96593209bee1b1f5a2d6

Prej katë ditësh ën pikën kufitare të Kakavijës është paraqitur një situatë alarmante ku radhët kanë arritur deri në 25 kilometra.

Ndaj kësaj situate kaotike ka reaguara Policia e Shtetit, e cila u ka bërë thirrje qytetarëve që të shfrytëzojnë dhe pikën e kalimit të Kapshticës, ku situate është disi më e qetë.

Policia u ka bërë thirrje që mos të dynden drejt Kakavijës.

Burime për media kanë bërë me dije se pala shqiptare po punon me 8 sportele, ndërsa pla greke vijon me 3 sportele.

Në 24 orët e fundit, në Kapshticë kanë hyrë 1356 dhe kanë dalë 4518 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img