Hapësire reklamuese

Aktualitet

Radhë automjetesh për kolaudimin në Tiranë, bie sistemi i DPSHTRR

Shkruar nga Newsbomb
Radhë automjetesh për kolaudimin në Tiranë, bie sistemi i

Është paralizuar puna në zyrat për pagesën e taksave dhe gjobave në Tiranë. Si pasojë, mendohet të ketë rënë sistemi i DPSHTRR.

Sipas burimeve, sistemi ka mbi një orë që ka rënë dhe një radhë e gjatë është krijuar nëpër sportelet e pagesave të taksave dhe gjobave në Prezë dhe Nisharak. Gjithashtu, radhë e gjatë është krijuar dhe në pikën e kolaudimit të automjeteve.

Kjo ka krijuar një “ngërç” total në zyra dhe zonën e kontrollit teknik të mjetëve, pasi nuk mund të veprohet pa sistem.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese