Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
20 °
E martë, 30 Maj, 2023

Ra nga lartësia e pallatit, plagoset punëtori në Tiranë

Lajme të ngjashëm

Një 60 vjeçar është aksidentuar pasditen e sotme në rrugën “Kristo Luarasi”, në një kompleks pallatesh në ndërtim e sipër, Tiranë.

Paraprakisht bëhet me dije se shtetasi B. B., 60 vjeç, ka rënë aksidentalisht nga lartësia e pallatit ku ishte  duke punuar.

Si pasojë punëtori ka marrë plagë të rënda në trup dhe është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore.

Tiranë/Informacion paraprak:

Më datë 31.03.2023, në rrugën “Kristo Luarasi”, në një kompleks pallatesh në ndërtim e sipër, dyshohet se aksidentalisht ka rënë nga lartësia ku ishte duke punuar shtetasi B. B., 60 vjeç.

Si pasojë 60-vjeçari është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.


Më shumë