Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Qyteti me incidencën më të lartë, mbyllet Kadastra dhe gjimnazi pas shpërthimit të infektimeve me Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c3ee80b13514c356aa57fe674000db2b

Rreth 100 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 4 ditët e fundit në Sarandë.

Sipas të dhënave të ISHP, qyteti bregdetar ka incidencën më të lartë në të gjithë vendin, pra numrin më të lartë të infektimeve në raport me popullsinë.

As institucionet nuk kanë shpëtuar pa u prekur. Gjashtë punonjës të Kadastrës në këtë qytet kanë rezultuar pozitivë ndërsa disa të tjerë janë karantinuar. Në instutucion nuk lejohet hyrja. Në fshatin Mesopotam është mbyllur një shkollë e mesme teknike.

Ditën e djeshme për herë të parë që nga shpërthimi i pandemisë, vendi ynë shënoi rekordin me mbi 1,007 raste në 24 orë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img