Tirana
overcast clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
70 %
2.6kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Qyteti i vogël në Amerikë del në shitje, kushon 725 mijë dollarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një qytet i vogël i Tennessee i përbërë nga një shtëpi, katër “dyqane të përgjithshme” dhe një hambar, po listohet për shitje me një çmim të kërkuar prej 725 mijë dollarë.

Qyteti i Water Valley, Qarku Maury, është listuar online për 725 mijë dollarë dhe përfshin një shtëpi nga ana e përroit e ndërtuar në vitin 1900. Ankandi përfshin gjithashtu katër “dyqane të përgjithshme” që janë ndërtuar para vitit 1900.

Dy nga ndërtesat e përfshira në shitje kanë “instalime elektrike dhe hidraulikë të përditësuara.

“Shitësit do ta vlerësonin që kushdo që e blen, nuk do të rrëzojë asnjë nga ndërtesat që janë këtu”, tha Christa Swartz, agjentja e pasurive të paluajtshme që përfaqëson shitësit e qytezës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img