Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Qyteti i Odesa-s futet në shtetrrethim, raketat ruse goditën dje zonat e banuara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qyteti Odesa është futur në shtetrrethim deri në orën 05:00 të mëngjesit të nesërm, ndërsa Rusia feston Ditën e Fitores. Gjatë ditëve të fundit ky qytet ka qenë shënjestër e sulmeve raketore ruse.

Kutojmë se të shtunën forcat ruse goditën aeroportin, duke dëmtuar pistën dhe sistemet e radarit dhe një banese aty pranë iu thyen dritaret nga forca e shpërthimeve të shumta.

Ditën e djeshme autoritetet thanë se dy raketa kishin goditur zonat e banuara dhe sot ata thanë se rajoni është sulmuar me 4 goditje nga raketat Onyx të lëshuara nga Krimea.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img