Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
65 %
3.6kmh
75 %
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
23 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Qytetarja shkupjane elozhe për Vuçiç, presidenti serb konfirmon: Serbët dhe Maqedonasit gjithmonë e kanë dashur njëri-tjetrin (Xhiro e pasdites)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e djeshme, kryeministri I Shqipërisë Edi Rama, ai I Maqedonisë Zoran Zaev dhe presidenti serb Alexandër Vuçic, kanë shfrytëzuar kohën e lirë për të bërë një xhiro nëpër Shkup, ku u takuan me rezidentët, madje, edhe pozuan me selfie për ta.

Vucic pranoi gjatë bisedave se kishte shumë vite që nuk kishte vizituar Shkupin, që kur ishte djalë I ri. Qytetarët e ndalonin Vucic, Zaev dhe Ramën për selfie dhe për ti uruar mirëseardhjen.

“Jam shumë e lumtur që ke ardhur në Shkup, ju respektoj pa masë” një e moshuar iu drejtua kështu presidentit serb ndersa ky I fundit e falenderonte.

“Maqedonasit janë njerëz të mirë. Serbët dhe maqedonasit gjithmonë e kanë dashur njëri tjetrin, nuk kanë pasur ndonjëherë probleme, por është e rëndësishme që ne të vazhdojmë të ndërtojmë marrëdhënie të tilla” tha Vucic.

226355940 327877335691968 7186246028609376042 n
Aleksander Vucic me qytetaren shkupjane

Zaev sqaroi se qëllimi I këtij bashkëpunimi ndërmjet tre vendeve është lehtësimi I jetës së qytetarëve, dhe të tre vendeve për një shërbim më të mirë për ta. Pas shëtitjes, të tre vazhduan në një restorant, ku u mbajtën edhe bisedimet informale.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img