Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Qytetari publikoi VIDEON ku kryeinfermierja e ofendonte, reagon Anika Dokle: Na ngatërrojnë me ‘Tiren’! Ja e vërteta e ngjarjes (E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b33b4123d39239a8eb76b2b20087417d

Shefja e Qëndrës së Gruas në maternitetin “Koço Glozheni”, Anika Dokle ka reaguar pasi një qytetar publikoi videon e kryeinfermieres, teksa e ofendonte dhe i bërtiste në ambientet e spitalit.

Sipas Dokles, ngjarja nuk ka qenë ashtu siç u raportua në rrjetet sociale, por ka qenë vetë qytetari që ka tentuar të qëllojë stafin mjekësor, pasi donte të hynte pa radhë me pretendimin se kishte urgjencë.

Më tej ajo shkruan se qytetari ka fyer dhe ka sharë me fjalor rruge, pasi njerëzit i identifikojnë të gjitha bluzat e bardha me “Tiren”.

Dokle ka thënë se për rastin është njoftuar policia dhe qytetari është shoqëruar jashtë institucionit.

Postimi i plotë:

Port(h)alet dhe vreri ndaj bluzave të bardha…

(reflektim pas parjes së një videoje të fragmentarizuar, në dukje qëllimisht)

Pasi thyejnë disiplinën epidemiologjike në spital dhe shtyjnë punonjësit e security-s, me pretendimin se kanë urgjencë(pa patur asnjë nevojë për shërbim urgjence), pasi refuzojnë të zbatojnë rregullin spitalor të pritjes sipas radhës, fyejnë, shajnë me fjalor rruge, identifikojnë të gjitha bluzat e bardha me “Tiren”, i agredojnë edhe fizikisht ata, arsye për të cilën njoftohet edhe Policia e Shtetit(rasti në video ka dhunuar fizikisht mjeke dhe infermiere e më pas është shoqëruar nga policia jashtë institucionit, gjë që nuk tregohet në video), gjejnë terren nëpër port(h)ale për të publikuar në mënyrë të pjesshme këtë marrëdhenie të deformuar prej kohësh.

*Video-n e plotë e disponojnë kamerat e sigurisë së spitalit.

Falë shembujve kriminalë në disa spitale, është thyer keqazi besimi edhe për spitalet ku u shërbehet mirë pacientëve.

Zot, ruaji bluzat e bardha!

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/e-kam-njeriun-ne-urgjence-ne-gjendje-te-rende-qytetari-perplaset-me-kryeinfermieren-ne-maternitetin-e-ri-3-ore-do-presesh-palaco-video-236058

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/ik-ore-mbushu-andej-pis-bluzat-e-bardha-te-koco-gliozhenit-reagojne-pas-denoncimit-te-qytetarit-gruaja-e-tij-nuk-kishte-urgjence-s-donte-te-priste-radhen-236080

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img