Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Qytetari me COVID thyen karantinën, shkon te Infektivi për të marrë informacion për babanë e shtruar në spital

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b80d9047e83de261754d7c14ee183f06

Një qytetar i infektuar me koronavirus nuk e ka respektuar karantinën, por ka shkuar për të pyetur për babanë e shtruar në spitalin Infektiv.

Ai shprehet për Ora Neës se i ati ka disa ditë i shtruar në spital, por asnjë nga mjekët nuke  ka telefonuar familjen për t’i dhënë informacion.

“Shiko si e mbaj krahun se kam vigonin. Në shtëpi na kanë dalë tre përnjëherë, motra ime, babai dhe unë. Unë duhet të jem i izoluar në dhomë, por kush të vijë, duke ndjekur dhe shiko çfarë bëhet! Po pa e ndjekur”, thotë ai.

Në praninë e medias, koordinatorja e spitalit u interesua dhe u dha informacion të afërmve për gjendjen e pacientit të shturuar në spital, por sërish qytetari nuk ngeli i kënaqur.

“Ku e ka telefonin, nuk është në gjendje as të flasë tani. Ne nuk e sollëm aq keq sa të mos flasë dot”, tha ai para kameras, por më pas u largua për në banesën e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img