Tirana
overcast clouds
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
23 %
3.6kmh
90 %
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Qytetari i thotë të fusë në burg ‘hajdutët’ në Parlament, i përgjigjet Rama: Nuk jemi në 1945, nuk të fut brenda as partia dhe as qeveria

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

39028f471b17ca44c140bd29769c9780

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje një qytetari, i cili i kërkoi që të dënohen hajdutët në Parlament.

Sipas qytetarit, deputetët kanë pasuri të padeklaruara, ndërsa ai ka 30 vite në emigrim dhe nuk po bën dot një shtëpi.

“Kryeminister kam respekte per punen qe ben por duhet te punoj gjykata per ata hajdutet ne parlament qe kan pasuri te pa deklaruar ti fusje brenda nje nga nje boll vodhen hajdutat kam 30 vjet ne emigrim dhe skam nje pal shpi”,- shkruan qytetari.

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje, duke i thënë se nuk të dënon partia dhe as qeveria, por drejtësia dhe prandaj po punojnë për të pastruar sistemin e drejtësisë.

“Nuk jemi ne vitin 1945 i dashur dhe nuk te fut brenda as partia, as qeveria, po drejtesia dhe prandaj po e pastrojme edhe drejtesine njesoj sic kemi pastruar kanalet e bllokuar me plehra fushave! Por duhet durim, se kanalet pastrohen me lehte e me shpejt se sa drejtesia!” shkruan Rama.

edi_ramaaaa.png

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img