Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Qytetari “i tërbuar” me zgjedhjen e Thaçit president, gris pasaportën e Kosovës (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zgjedhja e Hashim Thaçit president i Kosovës përveç festës që ka sjellë për simpatizantët e PDK-së, ka shkatuar shumë inat dhe zemërim te pjesa tjetër e popullsisë.

Pas votimit në Kuvend, një qytetar i Kosovës ka vendosur të heq dorë nga shtetësia e tij duke grisur në mënyrë demonstrative pasaportën. Video e publikuar nga KTV tregon se si qytetari në zemërim e sipër bën një gjest që në fakt nuk është për t’u lavdëruar.

Protesta të dhunshme janë zhvilluar gjatë ditës së sotme në Prishtinë, ndërsa në mbrëmje policia njoftoi se është gjuajtur me bomba molotov drejt shtëpisë së kryeministrit Isa Mustafa. 

{mp4}33638{/mp4}

Më shumë
spot_img
spot_img