Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Qytetari e denoncon me VIDEO, gjobitet punonjësja e policisë në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një punonjëse e Policisë së Shtetit është gjobitur pas denoncimit të një qytetari.

albsig

Qytetari ka kërkuar dënimin e punonjëses pasi e ka filmuar duke duke shkelur rregullat e qarkullimit.

Punonjësja e policisë është gjobitur me 30 mijë lekë të vjetra për shkak se është konstatuar duke qarkulluar në korsinë e rezervuar për shërbim publik dhe duke përdorur celularin gjatë drejtimit të mjetit.

Njoftimi i policisë:

Një qytetar denoncoi me video në adresën zyrtare të Policisë së Shtetit, një shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, ku drejtuesja e mjetit mbante veshur uniformë policie.

Policia Rrugore e ndëshkoi shkelësen e denoncuar, për faktin se është konstatuar duke qarkulluar në korsinë e rezervuar për shërbim publik dhe duke përdorur celularin gjatë drejtimit të mjetit.

Policia e Shtetit falenderon qytetarët për besimin dhe bashkëpunimin që tregojnë duke raportuar në adresat zyrtare të Policisë së Shtetit në rrjetet sociale apo në Komisariatin Dixhital, shkelje të ndryshme.

Policia e Shtetit siguron ruajtjen e plotë të anonimatit, reagim të shpejtë, profesional e të paanshëm për cilindo që shkel ligjin. Përpara ligjit janë të gjithë të barabartë.

Bashkë për një ambjent sa më të sigurt!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img