Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

“Qytetari burg për një kotec, Salillarit i dhurohen 8 mln euro për pallatin pa leje”, Berisha akuza Ramës: Kënaqi vetëm xhepat e tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi këtë pasdite një bashkëbisedim me qytetarët e Gramshit.

Në fjalën e tij ai hodhi akuza ndaj kryeministrit Edi Rama, duke thënë se mendon vetëm për xhepat e tij dhe jo për problemet e qytetarëve.

Sipas Berishës një qytetar dënohet kur ndërton një kotec në oborrin e tij, ndërsa oligarkët që ndërtojnë pallate pa leje shpërblehen nga Rama.

“Kjo është e vërteta. Kjo nuk është vetëm në Gramsh, po të dëgjoni Edi Ramën, përveç vrrerit që nxjerr ndaj opozitës, avokatisë që i bën Vuçiçit, ju nuk e dëgjoni asnjëherë të flasë për një rreth, për qytetarët apo për problematikat e tyre. Edhe në Parlament aty ku janë. T’i dëgjosh ata, duket sikur qytetarët janë njerëzit e lumtur. Sipas tyre, edyhe qumësht dallëndyshe kanë. E masin me veten e vetë. Çdo vendim e marrin për interesat e tyre në kundërshtim me interesat e qytetarëve. Sot deklaronte që arka është mirë.

Salillari mori 8 milion euro tender nga Rama si shpërblim për pallatin pa leje që ndërtoi, kurse tjetri arrestohet për një kotec në oborrin e shtëpisë së tij. Tjetri ndërton pallat pa leje dhe të nesërmen shpërblehet. Por pse? Sepse ai i dërgon baulet me euro atij. Sepse ai dhe pallatet i ndan me të. Për oborrin e kryeministrisë blen 4 mln instalacion arka druri dhe vazo për të kënaqur xhepat e sytë e tij. Ju ftoj që të ngriheni për fatin e Shqipërisë”, u shpreh Berisha.

Më shumë
spot_img


spot_img