Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
7.2kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
34 °
Die
36 °
Hën
38 °
Mar
40 °
E premte, 23 Korrik, 2021

Qytetarët presin me orë të tëra në doganë, pala greke po punon vetëm me një sportel

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në pikat kufitare me Greqinë në Kakavijë dhe Kapshticë, radha e gjatë vijon ende të mbetet si një ndër problematikat më të mëdha të gjithë udhëtarëve që nisen drejt vendit fqinj.

Edhe ditën e sotme krijuar radhë e madhe e qytetarëve të cilët duan të udhëtojnë drejt shtetit grek, kjo për arsye se pala greke po punon vetëm me një sportel.

Vetëm pak ditë më parë greqia paralajmëroi për kufizim të orarit të lëvizjes, me pretendimin që të reduktonte numrin e lartë e lëvizjes së shqiptarëve për jashtë kufirit.

Dyndje e madhe qytetarësh është vënë re edhe në pikën e Qafë-Thanës, por ndryshe nga pikat e tjera kufitare me Greqinë atje po punohet me orar të plote dhe gjendja është e normalizuar.

Më shumë

spot_img
spot_img