Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Qytetarët nxjerrin bllof ministrin Gjiknuri: I dërguam video në celular për premtimin dhe nuk reagoi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0f1d009a2881d26ec6c08248d8660df1

Ndonëse ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri ka urdhëruar Bankers Petroleum të ndërpresë aktivitetin në zonën e Zharrëz, puna e kësaj kompanie vazhdon normalisht.

Të paktën kështu pretendojnë banorët e këtij fshati, të cilët prej shtatë ditësh kanë nisur disa protesta, përfshirë grevën e urisë, pasi shtëpitë dhe jetët e tyre rrezikohen në çdo kohë si pasojë e lëkundjeve të tokës.

Gjatë bashkëbisedimit me deputetin Ben Blushi, banorët janë shprehur se kanë filmuar makineritë e Bankersit duke punuar, ndonëse urdhëri është tjetër. Këto video ata ja kanë nisur ministrit Gjiknuri, por ky i fundit nuk ka reaguar.

Banorët janë shprehur të vendosur për të vazhduar protestat deri sa kërkesat e tyre të realizohen. Deri më tani Qeveria dhe televizionet kryesore në vend nuk kanë reaguar dhe po mundohen të fshehin atë që po ndodh pak kilometra nga qyteti i Fierit.

Lexo edhe: Blushi me banorët e Zharrëz: Marshoni në këmbë drejt Fierit, këto janë 10 propozimet tona për Qeverinë

[iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fwww.libra.al%2Fvideos%2F1838203446394005%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true” ]

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img