Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Qytetarët nuk kanë shpëtim nga makthi i tërmetit, lëkundet sërish Korça

spot_img

Lajme të ngjashëm

9b544385886a9181aff163957ca34199

Lëkundje tërmeti janë ndier sërish në Korçë.

Tërmeti ka qenë 3.2 ballë me thellësi 1 km. Epiqendra e lëkundjeve ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës.

Megjithëse kanë qenë lëkundje të lehta, qytetarët janë alarmuar pasi tërmeti është ndier për shkak se ka qenë në 1 km thellësi.

Kujtojmë se pak ditë më parë ra tërmet me 4.5 ballë në Kukës dhe më pas në Dibër i cili ishte me magnitutë 4.6.

Në Kukës ka rënë rreth orës 1 të mesditës dhe ka qenë me thellësi 10 kilometër. Raportohet se lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda kurse epiqendra ka qenë në Barrë të Kukësit, 18 km nga Kurbneshi dhe 15 km në veri-perëndim të Peshkopisë.

Më shumë

spot_img