Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Qytetarët nuk iu bindën, Rama shtrëngon masat për këmbësorët: Vetëm në këto orare mund të lëvizni (GJOBAT DHE PENALITETET)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f6d97a0a90d2eead69403504c55091d1

Ndërkohë që në këto momente sheshet dhe lulishtet e Tiranës gumëzhijnë nga këmbësorët të cilët nuk po zbatojnë masat e marra deri më tani kundër koronavirusit kryeministri Edi Rama ka shtrënguar rregullat duke kufizuar orarin e lëvizjes.

Përmes një reagimi në rrjete sociale kryeministri ka shtuar disa masa të reja ku ndër të tjera shkruan se lëvizja e këmbësorëve nga nesër do të kufizohet në fashat orare 06.00 – 10.00 dhe 16.00 – 18.00.

Shkelja e këtyre rregullave do të ndëshkohet me gjobë 10.000 lekë dhe shkelësit nuk do të marrin asnjë ndihme shtetërore nga paketa financiare e solidaritetit në kushtet e kësaj lufte, thotë Rama.

Njoftimi i Ramës:

MESA DUKET NUK PO KUPTOHEMI SIÇ DUHET ME DISA QË S’DUAN TA MARRIN VESH SE NUK ËSHTË KOHË SHËTITJESH

NGA NESËR DALJA E KËMBËSORË DO TË KUFIZOHET VETËM NË FASHAT ORARE 06.00 – 10.00 dhe 16.00 – 18.00

NGA NESËR DO TË NDALOHET DALJA NË KËMBË RRUGËVE ME PERSONA TË TJERË NË KRAH!

SHKELJA E KËTYRE RREGULLAVE DO TË NDËSHKOHET ME GJOBË 10.000 Lekë DHE SHKELËSIT NUK DO TË MARRIN ASNJË NDIHME SHTETËRORE NGA PAKETA FINANCIARE E SOLIDARITETIT NË KUSHTET E KËSAJ LUFTE!

BOLL! NJË PAKICË E VOGËL FARE INDIVIDËSH TË PAPËRGJEGJSHËM NUK MUND TË SABOTOJNË SAKRIFICËN E NJË POPULLI TË TËRË, DUKE RREZIKUAR JETËN E TYRE DHE TË NJERËZVE TË TJERË!

NDJESË 1000 HERË? PO KJO ËSHTË LUFTË DHE S’KA ASNJË RRUGË TJETËR!

FRIKË ASPAK, KUJDES PO! ME HIR OSE ME PAHIR! DIELLI ATY DO JETË PRAPË, NDËRSA JETËT E HUMBURA NUK KTHEHEN MË!

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img