Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
2.1kmh
75 %
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
18 °
Enj
15 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Qytetarët kosovarë dynden në vendin tonë për fundjavë, ambasadori Minxhozi: Mbi 32 mijë turistë nga Kosova vizituan Shqipërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra qytetarë kosovarë u dyndën në Shqiëpri gjatë fundjavës. Moti i mirë dhe festa e “1 Majit” bënë që shqiptarët e Kosovës të zgjidhnin Shqiëprinë për t’u relaksuar pas një jave të lodhshme.

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, tregoi për mediat e Kosovës se gjatë fundjavës u futën në Shqiëpri 32 mijë e 163 turistë nga Kosova.

Me hapjen e kufijve dhe heqjen e masave anti-COVID, duket se Sqhiëria do të presë mijëra turistë kosovarë gjatë këtij sezoni turistik.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img