Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
30 %
6.2kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Qytetarët i drejtohen kutive të votimit, Rama publikon VIDEON dhe uron të dielë të bukur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ndërkohë që procesi i votimit ka filluar, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga nata përmbyllëse e muajit të muzikës.

‘Mirëmëngjes, dhe me këto tinguj e pamje nga nata përmbyllëse e muajit të muzikës ju uroj një të dielë të bukur’, shkruan Rama.

Kujtojmë se procesi zgjedhor ka filluar që prej orës 07:00 të mengjesit të sotëm dërsa pritet të zgjatë deri në orën 19:00.

Deri tani procesi ka vijuar normalisht pa incidente, ndërsa në qytetin e Shkodrës nuk janë hapur ende disa qendra votimi.

Po ashtu edhe  fshatin Stajkë të Vaut të Dejës nuk është shpërndarë baza materiale.

Materialet zgjedhore janë jashtë qendrës së votimit dhe ende nuk dihet nëse do të vijojë apo jo procesi votimit në këtë zonë.

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img